Chcesz być trendy – graj w zielone!

Co roku świat designu, mody, architektury i urbanistyki czeka na werdykt firmy Pantone, aby dowiedzieć się, jaka barwa będzie obecnie tą obowiązującą. W 2017 padło na soczystą zieleń zwaną “Greenery”. Dawkować można ją dowolnie, wedle upodobań i gustów. Niektórym wystarczy soczysta kropla, która podziała odprężająco i zmotywuje do działania. Zamkniętym przez większość dnia w czterech ścianach ludziom często nie wystarczy zielona poduszka, zasłony czy wazon. Oto bowiem żywa zieleń wkracza do domów, biur, miejsc pracy w postaci żywych ścian, ogrodów zimowych itp.

PANTONE-Color-of-the-Year-2017-Greenery-15-0343-leaves-2732x2048-1200x900

17269299_1337361456344475_1084886636_o

IKEA DOBRA NA WSZYSTKO

Chińskie przysłowie mówi: “Chcesz być szczęśliwy jeden dzień – upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień – ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie – zostań ogrodnikiem!”. Nie szkodzi, że nie masz ogrodu, tarasu czy nawet malutkiego balkonu. Dzięki rozwiązaniom, jakie proponuje ci szwedzki potentat i ty możesz poczuć radość posmakowania własnoręcznie wyhodowanej sałaty. A co równie ważne estetyczna szklarenka będzie autentyczną zieloną ozdobą twoich czterech kątów. Możesz postawić ją, gdzie dusza zapragnie, gdyż do uprawy roślin nie potrzeba światła słonecznego ani ziemi.

SIAĆ KAŻDY MOŻE!

Magiczne słowa, które wyjaśnią wszystkim zainteresowanym potrzebne szczegóły brzmią: KRYDDA, VÄXER i hydroponika. Dwa pierwsze to oczywiście nazwy produktów IKEA, dzięki którym nawet mieszkańcy wielkich miast mogą mieć ogródek w kącie swego salonu czy kuchni. Hydroponika to sposób uprawy roślin w pomieszczeniach przez okrągły rok, w którym ziemię zastępuje ceramiczny granulat bogaty w sole mineralne. Jeżeli marzy ci się świeża sałata czy też zioła to zaopatrz się w odpowiedni dla twego wnętrza zestaw. Są jedno-dwu i trzypoziomowe.

PLON NIESIEMY PLON

W skład pożądanego przez ciebie zestawu wchodzą nasiona, podkłady startowe, pojemnik do wysiewu, zestaw podłoży do uprawy, nawóz, oprawy do oświetlenia i lampy. I wszystko to zawiera seria KRYDDA/VÄXER. Jeżeli już będziesz jego szczęśliwym posiadaczem, wybierz nasiona z 18 proponowanych, wyłóż je na podkłady nasączone wodą. Po siedmiu dniach zobaczysz zielone listki. Wtedy przenieś sadzonki do doniczek i wstaw w stelaż KRYDDA. Będziesz mieć piękną podświetloną zieloną dekorację, a po 7 tygodniach własne sałaty i zioła.

Rozejrzyj się zatem po swoim mieszkaniu i wyobraź sobie inwazję świeżości i zieleni w swym wnętrzu. Takiej, jaka ci pasuje. A jeżeli masz dzieci, to domowa uprawa będzie świetną zabawą i lekcją przyrody jednocześnie. Radość z samodzielnie wyhodowanych warzyw – bezcenna. No i ta świadomość, że jesteś trendy!

 

Anita

3 myśli na temat “Chcesz być trendy – graj w zielone!

  1. Witaminy, zdrowie, zieleń i do tego radość z uprawy i pięknie ozdobionego wnętrza domu 🙂 Ciekawy tekst, zielone zdjęcia i do tego wiele cennych porad dla mniej doświadczonych. Brawo, Anitko! 🙂

Dodaj komentarz